Svatba Statek u Prahy pohledem fotografa

svatba statek u prahy

Statek u Prahy

Statek u Prahy se nachází v malé obci Škvorec, kam dojedete za necelou půlhodinku autem. Statek je dílem Anety a Radka Pecháčkových, kteří původní stavbu z roku 1891 přetvořili v naprosto dokonalé svatební místo pro Vaší svatbu u Prahy. Na statek je přivedlo hledání ideálního svatebního místa pro jejich vlastní svatbu a také to, že se Radek ve Škvorci narodil. Tak dlouho chodili okolo původní ruiny, až jednou našel Radek inzerát, který nabízel statek k prodeji. Po 3 letech usilovné práce se v roce 2017 konala první svatba na statku.

Ubytování pro hosty

Celý areál bude v den svatby patřit jen Vám a Vašim hostům, kteří se mohou ubytovat v jednom ze stylově vybavených pokojů nebo apartmánů s vlastní kuchyní o celkové kapacitě cca 30 hostů. Pokud se Vám nebude chtít vařit, personál pro Vás připraví vynikající snídani. Můžete se nechat hýčkat ve wellness zóně, probublat se ve výřivce a nebo prohřát v sauně. Pro vaše pobavení večer před svatbou je připravená lounge v horním patře statku s kulečníkem a fotbálkem a nebo venkovní terasa. Na statku myslí i na děti, které si mohou hrát na dětském hřišti jehož součástí jsou i vodní prvky. (kdo má malé děti, ví co to znamená:)

Svatební obřad

Svatební obřad se nejčastěji koná na zahradě a máte k dispozici veškerý svatební inventář, který je připraven i pro mokrou variantu. Výzdobu můžete zvolit vlastní a nebo ji pro vás připraví tým profesionálů ze statku, který Vám pomůže naprosto se vším od výzdoby přes organizaci, zábavu, jídlo, dodavatele,... Na statku jdou s trendy a proto pro Vás připravili pánský koutek, dámský koutek, foto koutek s rekvizitami a nově zejména dámami vyhledávaný Proseco van.

Svatební hostina

Pro svatební hostinu je Vám k dispozici opravdu velká a prostorná kamenná stodola, která pojme snadno 100 hostů. Celá stodola má nádhernou atmosféru a charisma a fotí se v ní opravdu skvěle, krásné textury, světelně zajímavá, vždy dostatek světla pro focení, ale zároveň nepřesvícená a proto má skvělou intimní atmosféru ve dne i v noci. Spousta prostoru pro velké kulaté stoly stylově vyrobené z dřevěných cívek od silových kabelů, horní patro pro relax, místo pro vašeho DJ i taneční parket. Tým špičkových kuchařů pro Vás připraví rautové menu dle Vašich představ a požadavků. Výběr je veliký, na své si přijde opravdu každý od masožroutů po vegetariány i vegany a věřte mi, jídlo chutná fantasticky. Na baru máte výběr z několika druhů piva, vína i tvrdého alkoholu. Na statku není možné mít vlastní alkohol, až na vyjímku třeba v podobě slivovice od dědy nebo něco v podobném duchu. Hudba venku je možná pouze do 22h, statek je uprostřed vesnice a navíc majitele v obci též bydlí a sousedské vztahy jsou pro ně důležité. Uvnitř stodoly, která ma izolovanou střechu je možné hrát do půlnoci a poté lze pokračovat, ovšem volume dolů!

Svatební Fotografie

Na statku je radost fotit, vsude okolo vás jsou přírodní struktury jako dřevo, kámen, stromy, rostliny, zahrada, byť malá je perfektně udržovaná a i jen na samotném statku kreativní fotograf udělá takových 6-8 fotek. Hned za branami statku je starý oprýskaný kamenný dům a několik stromů, při západu slunce tu lze vytvořit romantické fotky. Těm, kterým by to nestačilo a popřípadě kolegům od videa se budou hodit lokace co jsou nedaleko statku v okruhu max. 10 min autem. Můžete zajet ke krásné stromové aleji, vedoucí mezi dvěma poli, nacházející se nad vesnicí. Z místa je i celkem solidní výhled do krajiny. Nedaleko je též malý rybník u kterého se dá fotit též. Přes přívodní potok je postaven krásný dřevěný most.

Jsem si jistý, že se Vám na Statku u Prahy bude líbit a budete na Váš svatební den navždy vzpomínat jen v dobrém. Tady se chyby opravdu nestávají a na na celý tým se můžete plně spolehnout. Budu se na Vás těšit na statku.

Sdílejte