Top 10 svatební místa v okolí Prahy pohledem fotografa

svatba hrad potstejn nevesta vchazi k obradu

Top 10 svatební místa u Prahy co musíte vidět

Přes 100 nafoceným svateb mě zavedlo na různá místa, ale těchto top 10 svatebních míst na mě udělalo největší dojem. Seřazení je čistě náhodné tak, jak mi to přišlo pod ruku. Každé místo má svá pro a proti a specifika. Je potřeba zvolit vhodné místo pro Váš koncept svatby, počet hostů k jídlu či ubytování, zda chcete mít hlasitou muziku venku po 22 atd...

Statek u Prahy - Škvorec

top 10 svatební místa u Prahy-statek u Prahy

Statek u Prahy je dílem Anety a Radka Pecháčkových. Původní statek z roku 1891 nacházející se v obci Škvorec cca půlhodinku od Prahy přeměnili v naprosto úžasné místo pro Vaší svatbu. Statek funguje pouze pro privátní akce, máte tedy jistotu, že vás nikdo nebude rušit. K dispozici Vám bude kapacita apartmánů pro cca 30 hostů, prostorná pavlač, zahrada, restaurace, wellnes a hlavně velká stodola kde je kapacita až 120 hostů. Servis i jídlo je na špičkové úrovni. O Statku u Prahy jsem napsal samostatný článek zde, kde se dozvíte více podrobností, moje osobní zkušenosti o tom, kde v okolí udělat krásné svatební fotky a mnoho dalšího. Jak vypadají fotky z reálné svatby? Mrkněte třeba na svatbu Martiny a Vojty.

Strnadovský mlýn u Sedlčan

top 10 svatební místa strnadovky mlyn

Strnadovský mlýn pro Vás vytvořil pan ,,mlynář,, Tomáš Kocman. Historie mlýna sahá až k 16. století. Mlýn je ze všech stran obklopený malebnou a klidnou přírodou, malým rybníčkem, loukou jako stvořenou pro svatební obřad. Pan Kocman je hračička a tak krom klasických apartmánů můžete sebe i hosty ubytovat v netradičním treehousu a nebo vikingském domě a kdo se nevejde může pohodlně kempovat ve stanu či karavanu na rozsáhlých pozemcích. Strnadovský mlýn je extrémně vhodný pro svatby kde očekáváte hodně dětských hostů. Pro svatební hostinu si můžete vybrat ze dvou míst. Stará kamenná mlýnice, krásné romantické místo které i v horkých letních měsících poskytne ochlazení. Druhá možnost je venku na prostorném dvoře, kde ochranu před sluníčkem a kapkami deště poskytnou párty stany bez reklam ! Pohostíte klidně 100-120 hostů. Servis a jídlo vynikající, mlýn připravuje vlastí uzeniny, peče chléb v historické kamenné peci a připraví vám fantastické grilované selátko, krůtu na co si vzpomenete. Zábava je možná i po 22hod v okolí není koho rušit. Ještě více informací, zkušeností a praktických rad se dozvíte na mém blogu zde, nebo se podívejte třeba na svatbu Hanky a Juliana.

Zámek Loučeň

top 10 svatebni mista svatba zamek loucen

Toužíte po svatbě na zámku? Zámek Loučeň stojí za úvahu. 60 minut severně od Prahy směrem na Mladou Boleslav najdete krásný barokní zámek vděčící za svůj rozmach rodu Valdštejnů. Navzdory tomu, že zámek patří k nejnavštěvovanějším zámkům v čechách, během Vaší svatby Vás to nijak neomezí. Zámek kromě zámeckých apartmánů, disponuje dalšími kapacitami (130hostů) v Hotelu Maxmilián, který s ním těsně sousedí. Obřad můžete uspořádat na několika místech v zámeckém parku a pro malé obřady a novomanželské portréty lze využít interiér zámku. Pokud je alespoň jeden z Vás pokřtěný můžete mít obřat v kostele nanebevzetí panny Marie, kde vedl mše i kardinál Duka. O Váš svatební den se postarají šikovné koordinátorky a velmi ochotný personál. Hostinu na zámku zvládnou až pro 200 hostů servírovanou uvnitř nebo venku na terase pod velkými party stany a jídlo je perfektní. Mnohem více se dozvíte na mém blogu zde a nebo si prohlédněte svatbu Jany a Honzy.

Romantický Hotel mlýn Karlštejn

top 10 svatebnich mist mlyn karlstejn

Romantický Hotel mlým Karlštejn naleznete u Berouna na břehu stejnojmenné řeky. V případě pronájmu celého areálu Vás čeká naprosté soukromí, protože areál hotelu se nachazí na ostrově. Pro Vaše hosty je k dispozici 21 pokojů pro max 29 hostů. Obřad se může konat buď v zahradním altánku a nebo si můžete postavit slavobránu kamkoli na ostrově. Svatební hostina lze uspořádat až pro 160 hostů ve velkém zahradním stanu a nebo pro 40/80 v restauraci/s využitím terasy. Servis i jídlo má nejvyšší standard a připraví pro vás perfektní svatební menu i večerní grilování s rautem. Krásné novomanželské fotky vyfotíte klidně jen na ostrově a nebo lze dojet na nedaleké golfové hřiště popřípadě na ,,tajnou,, louku odkud je vidět Karlštejn v pozadí. S hudbou po 22h nebyl nikdy problém. Podívejte se například na svatbu Katky s Michalem pro více inspirace.

Statek Všetice

top 10 svatebnich mist statek vsetice

Statek Všetice naleznete cca 60km jižním směrem od Prahy. Opravdu velký areál s nádherným parkem, rybníkem, stájemi který pojme až 130 vašich hostů. Krásné stylové apartmány pro novomanžele a útulné pokoje pro ostatní. Obřad se většinou konná v altánu u rybníka který poskytne snoubencům stín a umožní vytvořit krásné svatební fotografie. Přilehlý park se s podvečerem promění v dokonalou kulisu pro Vaše svatební portéty. Kamenné textury domů a celková architektura statku je opravdu zárukou skvělých fotografií. Na Hostinu se přesunete do bývalé stodoly, kde nasytí až 120 hladových strávníků a poskytne dostatek prostoru i pro Vaší večerní zábavu. Po 22h není problém s hlukem. Podívejte se například na svatbu Lucky s Josefem.

Horsepark kamenný dvůr

top 10 svatebnich mist horsepark kamenny dvur

Venkovský areál Horse Park Kamenný Dvůr se rozkládá v malebné přírodě nedaleko Dobříše, pouhých 45 km od Prahy. Jedná se o statek z roku 1879, který byl citlivě zrekonstruován, a stalo se z něj magické místo, kde se tradice a historie snoubí s novodobým komfortem. Pro Vaši svatbu bude areál patřit jen Vám a budete mít naprosté soukromí. Stylové apartmány poskytnou komfort až 30 hostům. Nádherná kombinace dřeva a skla spolu s krásnými liniemi mi umožňuje vytvářet krásné kompozice pro svatební fotografie. Obřad se tradičně konná buď na nádvoří, což ale rozhodně nedoporučuji zejména v léťe a za jasných slunných dní. Lepší volbou je z mého pohledu svatební palouček který je i přes poledne krytý korunami stromů. Pro Vaši hostinu a večerní zábavu je připravena bývalá kamenný stodola s centrálním grilem, na kterém vám navečer připraví takové dobroty, že na ně budete léta vzpomínat. Do Stodoly se komfortně vejde 100 hostů včetně dětí. Personál je milý a profesionální, jídlo na špičkové úrovni. Pro novomanželské romantické fotky je horsepark jako stvořený, všude příroda, otevřená krajina pro fotky při západu slunce, zajimavá architektura, dřevěnné a kamenné textury jako pozadí. Pařit můžete do ranních hodin. Prohlédněte si jakou vysmátou svatbu si tady udělali Ivanka s Martinem.

Statek 1738

top 10 svatebni mista statek 1738

Statek 1738 najdete cca 45 km severně od Prahy v malé vesničce Dušníky. Je obklopen lány obilí a blízkou Vltavou. Poskytne ubytování pro 33 Vašich hostů v komfortních apartmánech. V centrální části nádvoří, kde se konají obřady je malý parčík s kamennými cestičkami, večer osvětlenými lampami, jaké znáte ze staré Prahy. Restaurace s příjemnou a prostornou terasou bez problému naservíruje svatební menu pro 100 vašich hostů. Jídlo je vynikající a servis vše zvládá s grácií. Pro focení je tu spousta zajimavých textur jako cihlové zdi a kámen. Nedaleko statku je krásný parčík a přilehlá pole pokud není po sklizni jsou super. Nedaleko se dá dojet i do chmelnice popřípadě fotit u Vltavy či malých rybníčků. Podívejte se, jak si tu svatbu užili Renča s Lukášem.

Farma Michael

top 10 svatebnich mist farma michael

Farma Michael se nachází hodinku cesty na jih od Prahy. Areál bývalé trvzi Nedvězí byl zrekonstruován a vzniklo naprosto unikátní svatební místo. Jednotlivé budovy si zachovali svůj venkovský ráz vně i uvnitř ale vše je nové. Tradiční dřevěné podlahy, ručně vyřezávaný nábytek tradiční koberce, stylové porcelánové dekorace, budete se cítit jako v Ladovské pohádce. Celkem zde ubytujete 84 Vašich hostů. Co se týče gastronomie, zde je to opravdu nejvyšší liga. Farma disponuje vlastním chovem skotského masného dobytka Aberdeen angus, pochutnat si můžete na selátku, kachničce, huse či krůtě, s přilehlých rybníků Vám připraví čerstvého candáta, štiku nebo lína. Navečer můžete ochutnat i domácí uzené klobásky pečené na ohni a jiné české tradiční venkovské pochutiny. Vše doplňují vznikající česká a francouzská vína a sýry domácí výroby. Obřad si můžete udělat kdekoli na rozlehlých zahradách, farma Vám zajistí dekorace i květinovou výzdobu, koordinaci zkrátka vše pro dokonalou svatbu. Počítejte, že to vše něco stojí 🙂 Svatební fotky zde vznikají v podstatě samy. Kamkoli se podíváte najdete zajímavá zakoutí, textury, architekturu, spoustu keřů, květin, jezírko, dřevěný most, vše na jednom místě. Podívejte se na svatbu Annie a Billyho na farmě Michael.

Dvůr Tuchotice

top 10 svatební místa dvur tuchotice

Drvůr Tuchotice je romantické místo uprostřed malebné krajiny asi 60km na východ od Prahy. V kamenných domečcích se ubytuje pohodlně až 27 hostů a zbytek může kempovat na zahradě pod 300 letými duby. Celý areál ma jedinečnou rustikální atmosféru, kombinace kamene, dřeva a holého zdiva. Kompletně zařízená a vybavená stodola pojme až 100 stavebních hostů. Jídlo dodává cateringová společnost a vy si buď můžete nechat doporučit a nebo zvolit svého dodavatele. Máte naprosto volné ruce, co se týče výzdoby a mužete si svatbu udělat zcela dle Vašich představ. Obřad si uděláte na zahradě kde jsou ovocné i jehličnaté stromy, které dopřejí částečný stín i v horkém letním dni. Celý areál je pro fotografa požehnáním, textury uvnitř i venku jsou fantastické, v areálu i těsné blízkosti spousta zeleně pro focení romantických portrétů a pokud by to nestačilo sednete do auta a za 5 minut jste na otevřených lánech. Noční nasvícení dvora pomocí žárovek a světýlek je doslova magické pokud vychytáte ten správný čas. Podívejte se sami na svatbu Báry a Martina.

Trojanův mlýn

top 10 svatebni mista svatba trojanuv mlyn

Můj seznam zakončím suchdolskou perlou - Trojanův mlýn. Nachází se uprostřed pražské přírodní rezervace Tiché údolí. Kopcovitý terén civilizací téměř nedotčené přírody, syrová krása původních budov a všudypřítomný klid společně vytváří neopakovatelnou atmosféru. K dispozici je Vám historický sál, zimní zahrada s otevřeným krbem, rozlehlá a tajuplná zahrada, rozsáhlé pozemky s rybníkem. Vaše hosty můžete ubytovat v 600m vzdáleném penzionu a nebo campovat přímo na pozemcích. Svatební hostinu můžete uskutečnit venku na dvoře či v prostorné stáji a v místnosti s malým romantickým krbem. Je třeba si zajistit catering, ovšem jste v Praze takže výběr neomezený. Ostatně vše si můžete udělat zcela podle sebe, dekorace, květiny, mít vlastní nápoje a pokud nemáte dodavatele, rádi Vám ověřené doporučí. Obřad lze uspořádat kdekoli na pozemcích nebo v areálu, nebo třeba v kostele poblíž. Záleží jen na Vás. Podívejte se jak to udělali Ivanka s Michalem.

Sdílejte